O čem mluvím, když mluvím o plavání

19. dubna 2013 v 6:00 | Julča |  Julča píše...
Když mluvím o plavání, mluvím o něčem, co dává mému životu radost, nálpň, směr, smysl. Něco co budu dělat navždycky, ať se stane cokoliv.
Mluvím o pocitu, když jsem na tréninku, dělám obrátku. Za dnešek už padesátou, možná stou, nepočítám to. Moje nohy křičí protest-song "Křeč" a já prudce vyfukuju bubliny vzduchu a už mám dost. A pak se někde zpoza mraků venku uráčí vykouknout slunce, a pošle mi pár paprsků skrz prosklenou stěnu bazénu. Zapřu se a zrychlím, abych nabrala pár vteřin náskok, potom se obrátím na záda, vyfukuju nosem a zanořím se pod hladinu. Všechno se zpomalí, myslim to vážně, jako ve filmu. Koukám, jak hladinu proráží zlato ze sluníčka, a já do tý krásy nade mnou posílám další várku bublin, ty do sebe vrážejí, každá chce být nahoře první. Sluníčko jim nachvilku půjčí trošku svýho zlata, a pak už se tříští o hladinu...
Rychle se přetočím a jedu dál, plavec za mnou už mě dohání. To je totiž to, co tak nějak musíte vždycky udělat. Jet dál. Plavat dál.

Jo, tak to je asi tak ono, no. Odpověď na otázku, proč vlastně plavu. Abyste dobře pochopili - ne proto, abych viděla pár žlutejch bublin. Proto, abych měla na moment pocit, že je všechno krásný, zlatý a dokonalý, že můžu plavat dál.
Protože tenhle malej moment, ten pocit, ten vám zůstane. A i když jsem teprve na začátku, vim, že zůstane na celej život.

0e79700c7d3b11e2a52022000a1f9e5e_7-590x590_large
A co vy? Co je vám dává "TEN" pocit?

Julča
 


Komentáře

1 wonderlanbitch | 19. dubna 2013 v 15:10 | Reagovat

:OO hodně dobrej článek a blog! :) mě tanec:)

2 Charlott | Web | 19. dubna 2013 v 23:50 | Reagovat

skvěle popsané, vyrazilo mi to dech :O
taky jinak strašně ráda plavu, ten pocit všechno opustit a jenom se vznášet..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama