Květen 2013

Acoustic°

31. května 2013 v 12:00 | Julča |  Julča píše...
Je pátek a to znamená, že jsem právě teď v Londýně a nepochybně jsem z toho strašně nadšená a mám skvělou náladu :D Abych dobrou náladu udělala i vám, pokud jí ještě nemáte, tady mám pro vás tři moje oblíbené akustické cover verze/parodie/verze:
1) Akustická cover verze na Fun ~ Tonight we are young od Little Mix

2) Akustická parodie na Gotye ~ Somebody I used to know (inspirovaná cover verzí od Walk off the Earth) od BarelyPolitical (pokud trochu umíte anglicky, poslouchejte ten text, nasmějete se :D)

3) Akustická verze Lana Del Rey ~ Born to die

Julča*

Obrázky na téma ~ Coachella

29. května 2013 v 6:00 | Julča |  Obrázky na téma
Jsme právě v Anglii, takže je tu další předpřipravený článek. Tentokrát jsou to obrázky na téma hudebního festivalu Coachella, který je každoročním sjezdem celebrit, hudebních a módních nadšenců z celého světa. Strašně ráda bych se tam jednou podívala <3
Tumblr_ml9muemxdq1qlglsno1_500_large

O Moně s velkým M

27. května 2013 v 6:00 | Julča |  Julča píše...
Pokud trochu sledujete tenhle blog, možná jste už zjistili, že dělám plavání a pokud ne, tak jsem vám to právě zdělila. Plavání opravdu dělám, ale trošku "jinak". Ušlechtile se tomu říká "Plavání s ploutvemi a rychlostní potápění", já tomu říkám monaření, ploutvaření, topení apod... Co to znamená? Znamená to, že plavu s ploutvemi bifins (klasické 2 ploutve) a s monoploutví (jedna velká ploutev). A já vám teď tenhle sport chci představit.
jediná alespoň trochu dobrá fotka, kterou s monou mám, ve skutečnosti je o dost větší, ale na fotce je ohlá, protože je v záběru :D

let´s do it

24. května 2013 v 15:10 | Julča |  Julča píše...
Tak jo. Konečně je tady páteční odpoledne. Přesně za 24 hodin budu sedět v autobuse a strašně moc se těšit na všechny ty úžasný věci který mě čekaj, až dorazíme do cíle, tedy do města Worthing v Anglii. Sice jsem čekala, že moje nálada bude podobná Harlem Shaku, ale zatím to spíš vidím na Dirty Paws. Třeba to teprve přijde. Každopádně, je nejlepší chvíle na odjezd. Tak trochu doufám, že když se mi Praha zdá šedivá, smutná a unavená, v Anglii to chytne novou atmosféru. Lepší :) Co vy? Máte taky chuť někam odjet?

A jestli máte rádi Of mosters and Men, nebo máte šedivou náladu, poslechněte si Dirty Paws live on KEXP :)

favorite bloggers :*

22. května 2013 v 21:39 | Julča |  Julča píše...
Dnes vám chci představit tři mé nejoblíbenější české módní blogerky. Všechny sleduju už nějakou dobu a jsou pro mě velkou inspirací. O každé řeknu jen pár slov, nemá cenu se zbytečně "vykecávat", však už se na jejich blogy můžete podívat a zjistit víc :)

Tenhle originálně pojmenovaný blog vede Johanka, 21 letá posluchačka rockové hudby, která dokáže zkombinovat drsnou holku a romantičku do jednoho outfitu tak, jako nikdo.

Blogspot live-in-fashion patří 16ti leté Sáře, která se nebojí ulítlejších outfitů, ve kterých vždycky vypadá dobře. Nedávno se zaregistrovala v modelingové agentuře, kde už nafotila pár fotek.

Blondýnka Lucka je na první pohled strašně sympatická, stejně jako její články a postoj k módě :)
oa3.jpg

Love,
Julča

instagram ~ new in*

20. května 2013 v 19:59 | Julča |  Jaro
Je pondělí, to znamená že se nám schyluje k sobotě a to, že se schyluje k sobotě znamená, že se schyluje k odjezdu do Anglie. Ve škole se 80% konverzací mezi ženskou populací točí právě okolo té Soboty s velkým S, vesměs se ale stále do kola opakuje:
"A v úterý si vezmu tohle a tohle a tohle..."
"Chci do Primarkuuuu!"
"A ve čtvrtek bych si mohla vzít sukni"
"A nebude zima?"
"Cože?? Ty jo, ona bude zima!"
"Já to čekání nepřežiju!!!"

Samozřejmě se všichni nemůžou dočkat nákupů v Primarku, ale to mě, nenapravitelnému zbožňovateli nákupů nezabrání, abych už něco nakupovala teď. Co když se mi to tam bude hodit, že?
Nemám teď přístup k zrdcadlovce, takže tady máte malé new-in stažené z instagramu... Snad to bude stačit. Všechny 3 věci jsou z Ann Christine :)
Mikča s floral potiskem, tak trochu basebalového střihu. Stála jenom 379, místo 619kč!!! (to mě úplně omlouvá:D)
a legíny také s potiskem (říká se tomu asi aztécký, já to nazývám "indiánskej" :)) za 129kč, opět ve slevě :)

A galaxy boty, ze kterých mám takovou radost, že to ani nejde říct. A peněženka má radost taky, byly jen za 419kč

(walk off the earth - prostě nejde je nezbožňovat :))
Co vy, jste taky ten typ, který má rád nakupování (a následné hledání výmluv, proč byly všechny ty kousky naprosto, ale opravdu naprosto nezbytné)? :D
Love,
Julča

The Carrie Diaries

18. května 2013 v 11:20 | Julča |  Julča píše...
Zdravím po kratší přestávce :)
Dnes vám chci představit seriál The Carrie Diaries, který má sice jen jednu sérii obsahující 14 dílů, po které byl ukončen, stejně ale stojí za zmínku.

Hlavní hrdinkou je 16ti letá Carrie Bradshow, která žije v menším městečku poblíž New Yorku a touží po velkém světě, její nejlepší přátelé Mouse, Maggie a Walt a sexy nový kluk Sebastian. Taková klasická sestava romantického seriálu, kterých je spousta. V čem je tedy zrovna tenhle vyjímečný? Je zajímavý už tím, že se odehrává v minulosti (na konci 20. let), navíc vás dokáže dobře naladit a možná vás i inspirovat. Jestli máte volné odpoledne a venku je "nepoužitelné" počasí, zkuste si pustit alespoň jeden díl téhle slaďárny. Třeba se vám to zalíbí jako mě :)

Large

Titulek článku musí dávat smysl

13. května 2013 v 19:39 | Julča |  Julča píše...
Tak sedím u počítače a snažím se přijít na to, o čem by měl být článek. Pár věcí bych sem celkem napsat chtěla, ale uvědomuju si, že nemůžu. Chodí sem lidi ze školy, sice minimálně, protože se to tu snažíme utajit (muhehee), přesto se jich tu pár vyskytuje. Takže slohovky o mých láskách a nenávistech sem radši psát nebudu, i kdyby stáli za to. Outfity taky nemám nafocené.

Podívejte, teď jsem tu zase několik dní nebyla a Vili sem skoro vůbec nepřidává, takže článků je málo a začínají ztrácet náplň. Dnes máme pondělí 13. května. Tak já vám teda oznamuju, že blog bude stát až do víkendu, což bude znamenat pauzičku něco přes týden, zatím připravím nějaké ty články, pokusím se to tady zrenovovat a trochu... Rozjet. V sobotu 18. května se sem vrátím s novými články, které budu nejspíš zveřejňovat častěji :)
Zatím se mějte krásně a jestli máte jakoukoliv připomínku (jaké články máte rádi, neradi, co rubriky a pozadí...), pište do komentářů (ale pokud máte nutkavou potřebu mi zdělit, že tenhle blog dle vašeho názoru stojí za prd, prosím buďte konkrétnější, protože jinak s tím nebudu moc nic udělat :))

Julča

minty skirt*

8. května 2013 v 20:49 | Julča |  Outfity
Tuhle krásnou sukýnku jsem vám chtěla ukázat už dlouho. Je z New Yorkeru, kde sice nenakupuji, ale tímhle kouskem mě příjemně překvapili :)
Mentolová barva se mi na oblečení hrozně líbí, je taková výrazná a neokoukaná. Jenom mi připadalo, že přitahuje víc pohledů, než by mi bylo milé. Ale možná se mi to jenom zdálo :D
Sukně - New Yorker Tílko - H&M Brýle - ELLE Náhrdelník - Tally Weijl Náramky - H&M Balerinky - H&M

a Little Random

5. května 2013 v 20:49 | Julča |  Jaro
Na dnešní nedělní večer jsem si pro vás připravila menší sbírku fotek, které jsme fotily s holkama minulý víkend, jednu bonusovou metrixovou animaci a pár oblíbených citátů od Marilyn Monroe :))
A girl knows her limits, but a wise girl knows she has none.

If you can make girl laugh, you can make her do anything.

Give a girl the right shoes and she can conquer the world.

Ever notice how "What the hell" is always the right answer?

It´s better to be absolutely ridiculous than to be absolutely boring.

Julča :*