Červen 2013

nejlepší filmy na léto*

29. června 2013 v 16:59 | Julča |  Léto
K mému létu neodmyslitejně patří filmy. Každý má jinou atmosféru, každý vás vezme někam jinam. Zaléží na tom, kam se vám zrovna chce... Tady jich pár máte. Užijte si je :)

letní JÍZDA
Starší český film o dvou kamarádech, kteří koupí ojeté auto a rozjedou se po rozpálených silničkách. Cestou se k nim přidá tajemná zrzka (krásná a mladá Anna Geislerová). "Můžeme si dělat co chceme"

°the Bling Ring

26. června 2013 v 21:59 | J. |  Julča píše...
Dneska večer jsme s Vili byly v jednom starém přažském kině na filmu Bling Ring. O tom, že ho moje milovaná Sofie Coppola natáčí, jsem se dozvěděla už asi před rokem a když jsem včera zjistila, že už je pár dní v kinech, musela jsem na něj jít co nejdřív.
The Bling Ring

V kostce: je to o skupince teenagerů z L.A. milujících módu, kterým se zalíbí vykrádání nezamčených domů celebrit. Celá situace se ale vymkne z rukou víc, než by chtěli.

Nadchla mě atmosféra filmu, bála jsem se, že bude tročku Coppolovsky zdlouhavý, což se ukázalo jako neoprávněné, a navíc jsem prostě nemohla nezbožňovat všechny ty lodičky s červenou podrážkou, růžovou barvu a luxusní outfity. Ze začátku jsem byla při každém vloupání na plátně nervózní (asi víc než postavy samotné), ale postupem času jsem si získala neutrální pohled. Hlavní charaktery jsou totiž dost pokřivené, a (skvěle obsazené) postavy sice krásné, ale hloupé, nafoukané, falešné nebo povrchní. Nebo všechno dohromady.
(100+) the bling ring | Tumblr

Celkově doporučuji tenhle film módním nadšencům i Coppoliným fanouškům (Sofie vás nezklame). A taky těm, kteří chtějí film na léto s atmosférou.
Bling Ring, bitches! | via Tumblr
Jaký film na léto byste mi doporučili vy? :)

Gabrielle Aplin°

24. června 2013 v 20:19 | Julča |  Julča píše...
Tak jsem zpátky ze školního výletu, o kterém jsem vám, jak si teprve teď uvědomuji, ani neřekla, takže se omlouvám za nečinnost... Pro dnešek vám jenom chci ukázat pár písniček od Gabrielle Aplin, kterou možná znáte, stejně jako já, díky její písničce the Power of love. Když mi jí kamarádka poprvé poslala, zlostně jsem ji smazala a zavrhla s tím, že nebudu poslouchat nějaký smutný blábol o lásce (ano, špatné období :D). Až před pár dny jsem ji náhodou slyšela a zjistila šokující fakt, že je naprosto nádherná. Od Gabrielle jsem si našla ještě pár dalších, ještě lepších a naprostým favoritem se pro mě stala nejnovější Home, která mě dostala melodií, textem a hlavně videem.
Jestli máte náladu, poslechněte si je. A nezavrhujte Power of love stejně, jako já. Vždyť ona ta láska zas není tak strašná :)Julča

I <3 SPORT

17. června 2013 v 21:10 | Julča |  Julča píše...
Čauky mňauky, je tu další příspěvek do obávané rubriky Julča píše!
Mým nejoblíbenějším sportem je plavání. Ale protože jsem dítě sportovně založené, často praktikuji nejrůznější pohybové aktivity. Jaký vztah mám k "suchozemským" sportům vám ukáži v tomto článku.

Fotbal:
Tumblr

Běhání:
dancing in the rain | via Tumblr

Gymnastika:
Gymnats missing balance beam

Tanec:
Bearded old man dancing crazy

Bojové sporty:

A co vy? Jste taky talent od přírody na vše? Jste suchozemci, nebo je váš živel voda? :)
Julča

B is for Beatles

14. června 2013 v 20:29 | J. |  Outfity
Po dlouhé doě jsem se konečně dostala alespoň k vyfocení outfitu... Není to nic komplikovaného, jenom pouzdrová sukně a tričko The Beatles (ano, vážně je poslouchám, ne, nenosím je jenom na triku :)). Přidala jsem k tomu ještě milované černé boty, ale ve škole jsem byla pohodlně v balerínách :)

Jsem strašně ráda, že už je víkend. Teď mi stačí "jenom" přežít zítřejší závody (čekají mě dva kilometry a bude se plavat venku v jezeře, tak se budu jenom modlit abych tam nenakopla nějakou rybu :D) a bude klid <3
A co vy, jaké máte plány na víkend?

England ~ New In

9. června 2013 v 11:39 | Julča |  Jaro
Krásné nedělní ráno (spíš poledne, ale pro mě ráno :D)
Konečně jsem se dokopala k nafocení new-in z Anglie. Je to nejspíš poslední new-in na celkem dlouhou dobu, protože věcí mám celkem dost, navíc po návratu z Anglie se mi tady v Čechách zdá všechno předražené a na nic >.<

batůžek £9, dres £7, kraťásky £4 ~ Primark

Happy Birthday to Iggy

7. června 2013 v 16:19 | Julča |  Jaro
Dnes, 7. června má 23. narozeniny krásná, vysoká, štíhlá "rapující blondýna". Říká si Iggy Azalea, napsala bych vám její vlastní jméno, ale na druhou stranu to asi není důležité (v překladu: nobody gives a shit).
Zbožňuju jí kvůli písničce Work a jejímu klipu. To je ale asi jediná opravdu dobrá věc, jakou kdy vyplodila. Je pravda, že My World se ještě dá poslouchat, ale žádná sláva to není. Work sice svojí dokonalostí vyváží spoustu těch neposlouchatelných songů, ale ne všechny. Naštěstí je Iggy až neuvěřitelně nádherná, takže její videoklipy jsou pastva pro oči. Když vypnete zvuk. A pustíte do toho Work. A někomu to asi bude vyhovovat úplně bez zvuku.
Takže milá Iggy Azaleo, všechno nejlepší, jsi úžasná a prosím, začni dělat něco pořádného, protože ty na to máš!
Large

Nejlepší fotky z Anglie*

4. června 2013 v 19:09 | Julča |  Jaro
Dneska pro vás mám jenom pár random fotek z Anglie, tak snad se vám budou líbit :)

U budky v Londýně jsme se prostě nemohly nevyfotit :D

3 věci o Anglii (které v průvodci nenajdete)

2. června 2013 v 23:19 | Julča |  Julča píše...
Od včerejška můj život oficiálně ztratil smysl, náboj, jiskru a vůbec všechno. Ano, je to tak, vrátila jsem se z Anglie.
Tady máte 3 věci, díky kterým jsem si Anglii tak strašně zamilovala a které byste v průvodci po pomátkách hledali marně ;)

1) V Anglii jsou strašně hezcí kluci
na každém rohu, a k tomu jsou ve valné většine milí a ochotní si s vámi popovídat, a pokud je vaše angličtina už trochu na úrovni a nebojíte se druhého pohlaví, tak i zaflirtovat a/nebo vyměnit facebooky.

2) V Anglii vás, co se stylu týče, strčí do kapsy i 11ti letá holka
což mám podložené velmi bolestnou situací, kdy nás po 20ti hodinové cestě autobusem vyložili v Hastings v nějakém menším nákupním cetru a připadali jsme si, jako když nás po celém životě stráveném v pralese odvezou do velkoměsta. Kam se podíváte, tam máte extra stylovou osobu, na věku či pohlaví nezáleží, takže pokud nejste na tyhle věci povznesení, radši si do Anglie sbalte to nejlepší, co na sebe máte :D

3) V Anglii najdete spousty dokonalých věcí, které v z domova neznáte
a zvláště pokud jste fanoušek weheartit, radši si vemte víc peněz, protože tady najdete v obchodě jídlo a pití, nad kterými jste závistivě slintali u těch nejvíce "zasrdíčkovaných" fotek. Stejně to platí i pro potisky na tričkách, plakátech a všech těch věcech, jste vždycky chtěli <3
Large

Bonusový čtvrtý bod je, že v Anglii mají Primark. Pokud by náhodou někdo nevěděl, co to je, Primark je obchodní řetězec (dá se přirovnat k H&M a podobným nám známým), který je naprosto vyjímečný svými cenami. Boty za 3 libry, trička za 2 a podobně, to je prostě pro nás, na předražené oblečení zvyklé Čechy, prostě zázrak. V new-in (na kterém se pracuje) uvidíte sami, jak jsem si ten zázrak užila já :D

Byli jste někdy v Anglii? Nebo to plánujete? Co se na ní nejvíc líbí vám?
Julča