Julča píše...

jak bych to řekla...

25. července 2013 v 20:19 | julča
Tak jo, asi je to tady. V minulém článku jsem psala, že přemýšlím o založení nového blogu (přesněji blogspotu) a vyzvídala jsem, jestli by tam někdo chodil s tím, že chci psát alespoň pro 3 lidi.
A to se mi možná splní, takže ano, opouštím mycodemode a vypravuji se na neprozkoumaná území blogspotu! Psaly jste, že nemám mycodemode rušit. Můžu vás uklidnit, že to rozhodně nemám v plánu udělat a to hned z několika důvodů. Mé přestěhování na blogspot je na dobu neurčitou a zdali se sem vrátím neví ani mistr Yoda, natož pak já a chci mít všechny dveře otevřené, navíc bych se musela domluvit s Vili a hlavně - tento blog mapuje téměř 2 roky života mě a Vil a já nemám to srdce to všechno zničit... :)

Už to nebudu dál "okecávat" - prozatím se loučím s mycodemode a jdu na "svou vlastní půdu", na blogspot my-spiel-about-fashion. Budu ráda za každou návštěvu a komentář a extra ráda za pravidelného čtenáře :)

pro affs: Všem svým affs, které mě ještě nesmazaly moc děkuji a pokud budete tak hodní, nechte si mě v seznamu, jen změňte adresu ajméno z Julča a Vili na Julča :) Taky si vás napíšu (tedy až objevím jak :D)

S láskou
Julča

The Sound You Need

7. července 2013 v 12:00 | Julča
Dnes vám chci ukázat youtubovou stránku TheSoundYouNeed, na které je zásoba dokonalých a většinou ne příliš známých písniček. Pokud se vám zdá všechno v IPodu (mobilu, mp3 nebo v čemkoli co máte) ohrané, na téhle stránce určitě najdete nový playlist songů na léto :)

mix youtube:
Love, Julča

nejlepší knihy na léto*

1. července 2013 v 6:00 | Julča
Minulý článek byl o mých oblíbených filmech na léto, teď mám rpo vás něco podobného, ale o knihách :)

naprosto fantastický PÁN PRSTENŮ
kdo nečetl "LOTR" tak prostě nemůže existovat. Moje naprosto nejoblíbenější kniha, které se dostalo i velmi podařené filmové podoby. Děj snad ani popisovat nemusím, vždyť tohle zná snad každý :) A nezapomeňte na Hobita, tenkou knížku, jejíž děj se odehrává několik desítek let před LOTRem, a která skrývá víc, než se zdá :)
Fotos da Linha do tempo | via Facebook

°the Bling Ring

26. června 2013 v 21:59 | J.
Dneska večer jsme s Vili byly v jednom starém přažském kině na filmu Bling Ring. O tom, že ho moje milovaná Sofie Coppola natáčí, jsem se dozvěděla už asi před rokem a když jsem včera zjistila, že už je pár dní v kinech, musela jsem na něj jít co nejdřív.
The Bling Ring

V kostce: je to o skupince teenagerů z L.A. milujících módu, kterým se zalíbí vykrádání nezamčených domů celebrit. Celá situace se ale vymkne z rukou víc, než by chtěli.

Nadchla mě atmosféra filmu, bála jsem se, že bude tročku Coppolovsky zdlouhavý, což se ukázalo jako neoprávněné, a navíc jsem prostě nemohla nezbožňovat všechny ty lodičky s červenou podrážkou, růžovou barvu a luxusní outfity. Ze začátku jsem byla při každém vloupání na plátně nervózní (asi víc než postavy samotné), ale postupem času jsem si získala neutrální pohled. Hlavní charaktery jsou totiž dost pokřivené, a (skvěle obsazené) postavy sice krásné, ale hloupé, nafoukané, falešné nebo povrchní. Nebo všechno dohromady.
(100+) the bling ring | Tumblr

Celkově doporučuji tenhle film módním nadšencům i Coppoliným fanouškům (Sofie vás nezklame). A taky těm, kteří chtějí film na léto s atmosférou.
Bling Ring, bitches! | via Tumblr
Jaký film na léto byste mi doporučili vy? :)

Gabrielle Aplin°

24. června 2013 v 20:19 | Julča
Tak jsem zpátky ze školního výletu, o kterém jsem vám, jak si teprve teď uvědomuji, ani neřekla, takže se omlouvám za nečinnost... Pro dnešek vám jenom chci ukázat pár písniček od Gabrielle Aplin, kterou možná znáte, stejně jako já, díky její písničce the Power of love. Když mi jí kamarádka poprvé poslala, zlostně jsem ji smazala a zavrhla s tím, že nebudu poslouchat nějaký smutný blábol o lásce (ano, špatné období :D). Až před pár dny jsem ji náhodou slyšela a zjistila šokující fakt, že je naprosto nádherná. Od Gabrielle jsem si našla ještě pár dalších, ještě lepších a naprostým favoritem se pro mě stala nejnovější Home, která mě dostala melodií, textem a hlavně videem.
Jestli máte náladu, poslechněte si je. A nezavrhujte Power of love stejně, jako já. Vždyť ona ta láska zas není tak strašná :)Julča

I <3 SPORT

17. června 2013 v 21:10 | Julča
Čauky mňauky, je tu další příspěvek do obávané rubriky Julča píše!
Mým nejoblíbenějším sportem je plavání. Ale protože jsem dítě sportovně založené, často praktikuji nejrůznější pohybové aktivity. Jaký vztah mám k "suchozemským" sportům vám ukáži v tomto článku.

Fotbal:
Tumblr

Běhání:
dancing in the rain | via Tumblr

Gymnastika:
Gymnats missing balance beam

Tanec:
Bearded old man dancing crazy

Bojové sporty:

A co vy? Jste taky talent od přírody na vše? Jste suchozemci, nebo je váš živel voda? :)
Julča

3 věci o Anglii (které v průvodci nenajdete)

2. června 2013 v 23:19 | Julča
Od včerejška můj život oficiálně ztratil smysl, náboj, jiskru a vůbec všechno. Ano, je to tak, vrátila jsem se z Anglie.
Tady máte 3 věci, díky kterým jsem si Anglii tak strašně zamilovala a které byste v průvodci po pomátkách hledali marně ;)

1) V Anglii jsou strašně hezcí kluci
na každém rohu, a k tomu jsou ve valné většine milí a ochotní si s vámi popovídat, a pokud je vaše angličtina už trochu na úrovni a nebojíte se druhého pohlaví, tak i zaflirtovat a/nebo vyměnit facebooky.

2) V Anglii vás, co se stylu týče, strčí do kapsy i 11ti letá holka
což mám podložené velmi bolestnou situací, kdy nás po 20ti hodinové cestě autobusem vyložili v Hastings v nějakém menším nákupním cetru a připadali jsme si, jako když nás po celém životě stráveném v pralese odvezou do velkoměsta. Kam se podíváte, tam máte extra stylovou osobu, na věku či pohlaví nezáleží, takže pokud nejste na tyhle věci povznesení, radši si do Anglie sbalte to nejlepší, co na sebe máte :D

3) V Anglii najdete spousty dokonalých věcí, které v z domova neznáte
a zvláště pokud jste fanoušek weheartit, radši si vemte víc peněz, protože tady najdete v obchodě jídlo a pití, nad kterými jste závistivě slintali u těch nejvíce "zasrdíčkovaných" fotek. Stejně to platí i pro potisky na tričkách, plakátech a všech těch věcech, jste vždycky chtěli <3
Large

Bonusový čtvrtý bod je, že v Anglii mají Primark. Pokud by náhodou někdo nevěděl, co to je, Primark je obchodní řetězec (dá se přirovnat k H&M a podobným nám známým), který je naprosto vyjímečný svými cenami. Boty za 3 libry, trička za 2 a podobně, to je prostě pro nás, na předražené oblečení zvyklé Čechy, prostě zázrak. V new-in (na kterém se pracuje) uvidíte sami, jak jsem si ten zázrak užila já :D

Byli jste někdy v Anglii? Nebo to plánujete? Co se na ní nejvíc líbí vám?
Julča

Acoustic°

31. května 2013 v 12:00 | Julča
Je pátek a to znamená, že jsem právě teď v Londýně a nepochybně jsem z toho strašně nadšená a mám skvělou náladu :D Abych dobrou náladu udělala i vám, pokud jí ještě nemáte, tady mám pro vás tři moje oblíbené akustické cover verze/parodie/verze:
1) Akustická cover verze na Fun ~ Tonight we are young od Little Mix

2) Akustická parodie na Gotye ~ Somebody I used to know (inspirovaná cover verzí od Walk off the Earth) od BarelyPolitical (pokud trochu umíte anglicky, poslouchejte ten text, nasmějete se :D)

3) Akustická verze Lana Del Rey ~ Born to die

Julča*

O Moně s velkým M

27. května 2013 v 6:00 | Julča
Pokud trochu sledujete tenhle blog, možná jste už zjistili, že dělám plavání a pokud ne, tak jsem vám to právě zdělila. Plavání opravdu dělám, ale trošku "jinak". Ušlechtile se tomu říká "Plavání s ploutvemi a rychlostní potápění", já tomu říkám monaření, ploutvaření, topení apod... Co to znamená? Znamená to, že plavu s ploutvemi bifins (klasické 2 ploutve) a s monoploutví (jedna velká ploutev). A já vám teď tenhle sport chci představit.
jediná alespoň trochu dobrá fotka, kterou s monou mám, ve skutečnosti je o dost větší, ale na fotce je ohlá, protože je v záběru :D

let´s do it

24. května 2013 v 15:10 | Julča
Tak jo. Konečně je tady páteční odpoledne. Přesně za 24 hodin budu sedět v autobuse a strašně moc se těšit na všechny ty úžasný věci který mě čekaj, až dorazíme do cíle, tedy do města Worthing v Anglii. Sice jsem čekala, že moje nálada bude podobná Harlem Shaku, ale zatím to spíš vidím na Dirty Paws. Třeba to teprve přijde. Každopádně, je nejlepší chvíle na odjezd. Tak trochu doufám, že když se mi Praha zdá šedivá, smutná a unavená, v Anglii to chytne novou atmosféru. Lepší :) Co vy? Máte taky chuť někam odjet?

A jestli máte rádi Of mosters and Men, nebo máte šedivou náladu, poslechněte si Dirty Paws live on KEXP :)
 
 

Reklama